جدیدترین چیپست پنتونیک مدیاتک، بهبودهای تصویر پیشرو در صنعت را با بهینه‌سازی‌های بازی ترکیب می‌کند تا تجربه‌های استریم باورنکردنی داشته باشد.

 مدیاتک امروز Pentonic 700 را معرفی کرد، یک سیستم تلویزیون هوشمند روی تراشه (SoC) با موتور پردازش هوش مصنوعی قدرتمند برای تلویزیون‌های پریمیوم 120 هرتز 4K. پنتونیک 700 با بهبود کیفیت تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی، پشتیبانی از Dolby Vision IQ با جزئیات دقیق، 4K120 MEMC و TCON یکپارچه و بهینه‌سازی‌های بازی، به برندهای جهانی تلویزیون اجازه می‌دهد تا تجربه تماشای همه جانبه را برای مصرف‌کنندگان افزایش دهند.

الکس چن، مدیر کل واحد تجاری تلویزیون در مدیاتک گفت: «سری پنتونیک مدیاتک با مجموعه ای از بهبودهای کیفیت تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی، هوشمندی بیشتری را به تلویزیون های هوشمند می آورد. مارک های تلویزیون های هوشمند می توانند روی Pentonic 700 برای ارائه تجربیات باورنکردنی حساب کنند، چه مصرف کنندگان در حال تماشای ویدیو یا ورزش، بازی یا استفاده از تلویزیون خود به عنوان مرکز کنترل سایر دستگاه های هوشمند خود باشند.
واحد پردازش هوش مصنوعی (APU) یکپارچه پنتونیک 700 از فناوری‌های تشخیص صحنه AI-Super Resolution، AI-Picture Quality (AI-PQ) و تشخیص اشیاء AI-PQ برای صاف کردن لبه‌ها و بازسازی جزئیات پیشرفته مدیاتک پشتیبانی می‌کند. Dolby Vision IQ با جزئیات دقیق کیفیت تصویر را با بهبود کنتراست در نقاط روشن و تاریک برای تصاویر واضح و واضح بهبود می بخشد.
تلویزیون های هوشمند مجهز به پنتونیک 700 می توانند محتوا را از منابع مختلف بر روی صفحه تلویزیون با پشتیبانی از تصویر به تصویر (PBP) و تصویر در تصویر (PIP) با بهبود PQ نمایش دهند. در خانه، این فناوری به کاربران این امکان را می دهد که رویدادهای ورزشی مختلف را به طور همزمان پخش کنند یا با دوستان و خانواده چت ویدیویی داشته باشند در حالی که محتوا را با هم تماشا می کنند. در دفتر کار، این قابلیت‌ها گزینه‌های ویدئو کنفرانس بیشتری را فراهم می‌کنند و به تلویزیون‌ها اجازه می‌دهند تا جریان‌های محتوای مختلف را به طور همزمان نمایش دهند.
در حالی که پنتونیک 700 برای تلویزیون‌های هوشمند 120 هرتزی طراحی شده است، چیپ‌ست همچنین از نرخ نوسازی متغیر (VRR) تا 144 هرتز پشتیبانی می‌کند تا به برندها امکان سفارشی کردن تلویزیون‌ها برای برنامه‌های بازی را بدهد تا بازیکنان بتوانند از بازی‌ها بدون پارگی صفحه و لکنت لذت ببرند. دیگر بهینه‌سازی‌ها برای گیم‌پلی عبارتند از HDMI 2.1 Auto Low Latency Mode (ALLM) برای به حداقل رساندن تاخیر نمایشگر و فناوری Dolby Atmos برای صدای فراگیر.
مشخصات کلیدی MediaTek Pentonic 700 عبارتند از:

پشتیبانی از رزولوشن تا 4K در 120 هرتز و قابلیت VRR تا 4K در 144 هرتز برای برنامه های بازی.
Dolby Vision IQ با جزئیات دقیق برای بهبود جزئیات با بافت و عمق بیشتر.
فناوری تطبیقی HDR10+ برای ارائه تجربیات مشاهده مطلوب بر اساس شرایط نوری اتاق.
تشخیص صحنه AI-PQ مدیاتک نسخه 2.0 برای بهینه سازی خودکار تنظیمات کیفیت تصویر.
AI-PQ Object Recognition 2.5 مدیاتک برای افزایش عمق دید با اعمال وضوح، کنتراست و رنگ های مختلف بین پیش زمینه و پس زمینه.
موتور رمزگشایی ویدیوی سخت‌افزاری داخلی با پشتیبانی از استانداردهای HEVC، AV1 و AVS3، همراه با آخرین استاندارد VVC (H.266)، برای آخرین نیازهای پخش‌کننده‌ها و ارائه‌دهندگان جریان.
AI-Super Resolution 2.0 MediaTek برای صاف کردن لبه ها و بازسازی جزئیات.
پشتیبانی از جدیدترین ویژگی‌های دستیار صوتی و مدیریت دستگاه هوشمند خانه.
طراحی بسیار یکپارچه بسیار کم مصرف است و هزینه های صورتحساب مواد (BOM) را کاهش می دهد، در حالی که زمان ورود به بازار را سرعت می بخشد. برندها همچنین می‌توانند راه‌حل‌های اتصال بی‌سیم Filogic Wi-Fi 6، Wi-Fi 6E یا Wi-Fi 7 مدیاتک را اضافه کنند تا تلویزیون‌های هوشمند 4K اتصال فوق‌العاده سریع و مطمئن با تأخیر کم را برای بهترین تجربه‌های پخش جریانی و بازی‌های ابری به ارمغان بیاورند.

پنتونیک 700 قرار است به عنوان بخشی از خانواده تراشه‌های پنتونیک مدیاتک، تلویزیون‌های هوشمند 4K را تامین کند. با معرفی جدیدترین چیپست، سری پنتونیک طیف کاملی از گزینه‌ها را برای تلویزیون‌های پریمیوم، سطح بالا و بازار انبوه به برندها ارائه می‌کند تا نیازهای مختلف بازار را برآورده کند. انتظار می رود تلویزیون های هوشمند مجهز به پنتونیک 700 در سه ماهه چهارم 2022 عرضه شوند.