یک مانیتور گیمینگ 24.5 اینچی Rapid IPS که نرخ تازه سازی بی سابقه 380 هرتز و زمان پاسخ دهی قابل توجه 1 میلی ثانیه (GTG) را ارائه می دهد و آن را به یک بسته جذاب برای گیمرهای ورزش های الکترونیکی تبدیل می کند. این مانیتور دارای سازگاری DisplayHDR 400، VESA Adaptive Sync و G-SYNC است که تجربه بازی همه جانبه و بدون درز را برای گیمرها فراهم می کند.

پنل Rapid IPS فن‌آوری‌های ضد سوسو و نور آبی کم تایید شده توسط TUV Rhineland را ارائه می‌کند که خستگی چشم را در طول جلسات بازی طولانی‌مدت به همراه زاویه دید 178 درجه کاهش می‌دهد. این مانیتور دارای رزولوشن Full HD (1920 در 1080 پیکسل) است که ممکن است به اندازه برخی از مانیتورهای بازی دیگر نباشد، اما نرخ به روز رسانی و زمان پاسخگویی آن را جبران می کند.

این پنل دارای نسبت کنتراست 1000:1 با مگا کنتراست پویا، رنگ 10 bpc (1.07 میلیارد رنگ) و حداکثر روشنایی 320-400 نیت است. علاوه بر این، اتصال HDMI 2.0b نرخ تازه سازی مانیتور را به 240 هرتز محدود می کند. با این حال، اتصال DisplayPort 1.4 مانیتور به کاربران این امکان را می دهد که از داخل تنظیمات OSD پانل را تا 380 هرتز اورکلاک کنند.

این مانیتور همچنین دارای یک مکانیسم خنک کننده غیرفعال برای پانل است که به ضخامت آن کمک می کند، علیرغم اینکه یک مانیتور مسطح (صفحه نمایش تخت) است. G253PF همچنین با پایه‌های VESA سازگار است و می‌توان آن را کج کرد و ارتفاع آن را تنظیم کرد تا تجربه تماشای راحت را برای گیمرها فراهم کند.

MSI هنوز اطلاعاتی را درباره قیمت G253PF فاش نکرده است، اما با فناوری و ویژگی های پیشرفته خود، احتمالاً گیمرهایی را جذب می کند که بالاترین سطح سرعت و عملکرد را از صفحه نمایش خود می خواهند.