اچ پی در حال معرفی تعداد انگشت شماری کامپیوترهای رومیزی و همه کاره جدید است که برای کاربران حرفه ای طراحی شده اند که دارای پردازنده های نسل دوازدهم اینتل و سایر مشخصات ارتقا یافته هستند. این شرکت همچنین یک رایانه شخصی جدید را معرفی کرد که به طور خاص برای کنفرانس ویدیویی طراحی شده است.

کامپیوتر کنفرانسی HP Presence AiO با Zoom Rooms، همانطور که اچ‌پی آن را می‌گوید، از پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل Alder Lake، به‌ویژه مدل‌های 65 واتی، به‌علاوه 16 گیگابایت رم DDR4 (قابل ارتقا) و 256 گیگابایت SSD قدرت می‌گیرد. این گوشی در دو نوع عرضه می شود: یکی با صفحه نمایش 24 اینچی Full HD و دیگری با پنل 27 اینچی Quad HD. هر دو مدل دارای دوربین 5 مگاپیکسلی هستند، همانطور که اخیراً در بسیاری از رایانه های شخصی HP دیده ایم. دوربین با HP Presence بهبود یافته است، بنابراین از کادربندی خودکار پشتیبانی می‌کند، و میکروفون‌های داخلی دارای سطح‌بندی پویا هستند تا صدای شما همیشه به وضوح شنیده شود. همچنین می‌توانید به یک دوربین 16 مگاپیکسلی با پیکسل‌بندی ارتقا دهید، که یک دوربین 4 مگاپیکسلی با کیفیت بهتر، به‌ویژه در شرایط نوری شدید تولید می‌کند. در صورت نیاز دوربین ها نیز قابل چرخش هستند.

اگر این همان چیزی است که می خواهید، سری HP EliteOne 800 G9 AiO ممکن است برای شما مناسب باشد، زیرا از ویندوز 11 معمولی استفاده می کند. پردازنده های مشابهی دارد، اما با حداکثر 64 گیگابایت رم DDDR5 و 2 ترابایت حافظه PCIe Gen 4 SSD عرضه می شود. . در این مدل، گرافیک اختصاصی اختیاری در قالب NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti نیز دریافت می کنید. همچنین در اندازه های 24 اینچی (EliteOne 840) و 27 اینچی (EliteOne 870) عرضه می شود، اما اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، می توانید مدل بزرگتر را با نمایشگر Full HD تهیه کنید. ویژگی‌ها و گزینه‌های دوربین هم یکسان هستند، بنابراین همچنان یک کامپیوتر عالی برای جلسات است. هر دوی این مدل ها در ماه می عرضه می شوند، اما HP هنوز قیمتی را اعلام نکرده است.
HP با حرکت از همه کاره به رایانه‌های رومیزی معمولی، سری Elite 800 G9 Desktop شامل Elite Tower 800 G9، Elite 800 SFF G9 و Elite Mini 800 G9 را نیز معرفی کرد. اینها اساساً نسخه‌های متفاوتی از یک رایانه شخصی هستند که دارای پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل و گرافیک اختیاری NVIDIA RTX هستند. آنها همچنین دارای حداکثر 64 گیگابایت رم DDR5 و حداکثر 4 ترابایت حافظه PCIe Gen 4 SSD هستند. Elite Mini 800 G9 کوچکترین از این دسته است، در حالی که مدل SFF (فرم کوچک) بیشتر یک برج جمع و جور است و Elite Tower 800 فقط یک کامپیوتر دسکتاپ استاندارد است. مدل دوم ابتدا در اواخر فوریه عرضه می شود، در حالی که مدل های SFF و Mini در اواخر مارس وارد بازار می شوند. با این حال، قیمت هیچ یک از این مدل ها اعلام نشده است.

به طور مشابه، اچ پی سری Elite 600 را معرفی کرد که از پردازنده های نسل دوازدهم اینتل نیز پشتیبانی می کند، اما فاقد گرافیک اختصاصی است. همچنان تا 64 گیگابایت رم و 4 ترابایت حافظه SSD PCIe Gen 4 نیز دارد. همچنین به همان سه شکل سری Elite 800 عرضه می شود. سری HP Elite 600 در اواخر ماه مارس با قیمتی نامشخص عرضه می شود.

در تکمیل رایانه های شخصی تجاری، سری HP Pro 400 G9 وجود دارد. این مجموعه شامل کامپیوتر همه کاره ProOne 440 G9، یک رایانه رومیزی 24 اینچی با صفحه نمایش Full HD و یک دوربین داخلی 5 مگاپیکسلی با HP Presence است. مجهز به پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل، حداکثر 64 گیگابایت رم DDR4 و حداکثر 2 ترابایت حافظه PCIe NVMe SSD، به‌علاوه گرافیک اختیاری AMD Radeon RX 6300M است. بقیه سری‌های HP Pro 400 G9 شامل تاور، SFF و مینی فرم فاکتورها هستند و همچنین از پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل (35 وات)، حداکثر 64 گیگابایت رم و حداکثر 2 ترابایت PCIe Gen 4 SSD پشتیبانی می‌کنند. این رایانه های شخصی از ماه می در دسترس خواهند بود.

سرانجام، اچ پی ایستگاه های کاری دسکتاپ جدید سری Z را نیز معرفی کرد. پس از اعلام CES ایستگاه کاری Z2 Mini G9، HP اکنون مدل های Z2 SFF و Z2 Tower را معرفی می کند. این اندازه‌های بزرگ‌تر باید عملکرد بیشتری را از سخت‌افزار خود، که شامل پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل سری K Core (125 وات) به‌علاوه گرافیک حرفه‌ای NVIDIA RTX است، داشته باشند. این رایانه‌های شخصی برای حرفه‌ای‌هایی با بار کاری رندر یا هوش مصنوعی بسیار مناسب است. این مدل ها هر دو در ماه مارس عرضه خواهند شد.

HP همچنین مدل Z1 Tower G9 را معرفی کرد که ارزان‌ترین ایستگاه کاری سطح اولیه آن است. این یکی نیز در ماه مارس عرضه خواهد شد، اما فقط در بازارهای منتخب. قیمت هیچ کدام از این مدل ها اعلام نشده است.