علت گران شدن گوشی های موبایل 

بای صد/ شاید به نظر برسه بیماری کرونا و همه گیری اون به پایان رسیده ولی طبق اخبار های منتشر شده سازمان بهداشت جهانی نشون میده که تاثیر نه تنها به حوزه سلامت بلکه تولد و فناوری رو به شدت درگیر خودش کرده . شرکت سامسونگ یکی از همین شرکت های درگیره که با کمبود شدید قطعات روبرو شده و سیاست افزایش قیمت رو در پیش گرفته .

سامسونگ به دلایل مختلفی همچون مشکل زنجیره تامین  ناشی از COVID-19 نتوانسته به حدی که برنامه ریزی کرده بود محصولاتش رو به فروش برسونه.

از اونجایی که طی سه سال گذشته فروش جهانی گوشیهای هوشمند کاهش یافته و میشه گفت تعداد کثیری از شرکت ها رو تحت تاثیر قرار داده .

شرکت سامسونگ این غول فناوری کره ای  هم از این بحران بی نصیب نمونده  و با کاهش فروش روبرو شده .

سامسونگ امسال فروش گوشی های هوشمند رو به میزان 13درصد کاهش داده که تقریبا به 30 میلیون دستگاه میرسه 

همچنین به این نکته قابل توجه باید اشاره کنم که این فقط سامسونگ نیست که نسبت به وضعیت بازار سیر نزولی را در پیش گرفت .

همچنین Ttongxin  Electric ، تامین کننده قطعات سنسور مورد استفاده در حوزه گوشی های هوشمند اعلام کرده که برای بیش از دو تا سه چهارم تجهیزات تولیدی مشتری نداره .

اما بجز مورد بالا که در سطح جهانی میباشد مورد مهم اینکه چرا در ایران گوشی گرانتر میباشد و علت هروز قیمت ها به شدت متغییر میباشد .

یک از عوامل مهم قیمت دلار و درهم میباشد.

 شاید باور نکنید بجز قیمت دلار که هروز بالا میرود و بروی لوازم ای تی و موبایل تاثیر دارد . قیمت درهم تاثیر بسزای بروی لوازم ای تی و موبایل  دارد . از انجاییکه که دفاتر مهم شرکت های بزرگ ای تی ماننده سامسونگ .شیاومی . هواوی . نوکیا و ............  در دوبی حضور دارند و تاجران ایرانی و وارد کنندگان لوازم ای تی خرید های خود را بیشتر در کشور امارت انجام میدهند .

عامل مهم دوم  عدم ترخیص به موقع موبایل از گمرکات کشور میباشد

خیلی از مواقع در طول سال مشاهد شده است که بعلت  کندی و شلوغی گمرک و عدم ترخیص به موقع و یا بخش نامه های مختلف کشوری ترخیص به موقع موبایل از کمرگ صورت نگیره و بازار با کمبود گوشی موبایل مواجه شودو به طب بعلت تقاضای بالای بازار قیمت افزایش پیدا مکند.

فروشگاه بای صد با نزدیک به یک دهه فروش انلاین سعی دارد قیمت های خود را بصورت عادلانه و با کمترین قیمت نسبت به سایر رقبای خود به همکاران و مصرف کنندگان عرضه نماید .


برای کسب اخبار به روز با ما همراه باشید