محدودیت جدید شرکت اپل برای آیفون

بای صد / اینطوری به نظر میرسه  که شرکت اپل در نظر داره از مدار مجتمع آی سی اختصاصی  برای این پورت   استفاده کنه  که این عملکرد باعث میشه که آیفون نتونه از بعضی لوازم های جانبی پشتیبانی کنه.

شرکت اپل باید آیفون رو طبق قانون جدید اتحادیه  اروپا  به پورت USB-C  مجهز کنه .

از اونجا که بعد سال ها چشم انتظاری شاهد چنین اتفاقی  هستیم  به نظر می رسه  که شرکت اپل  قصد محدود کردن این عملکرد رو در گوشی آیفون داره .

از اونجا که رابط مدار مجتمع آی سی اختصاصی به اون اجاره میده تا قطعه های درگیر در اتصال روتایید کنه طبق این گفته شرکت اپل قصد داره برای این پورت استفاده کنه .

همچنین باید گفت که شرکت اپل دقیقا از این عمل برای پورت لایتینگ هم بهره برده .

 نکته قابل توجهی که نظر هارو جذب خودش میکنه اینه که این فرایند باعث میشه با هشدار عدم پشتیبانی از لوازم جانبی روبرو بشید . 

اما باید گفت وقتی این هشدار برای شما میاد که لوازم جانبی ساخت شرکت اپل نباشه و یا مجوز MFI نداشته باشه .

به هرحال شرکت اپل راه خوبی رو برای درامد زدایی توسط این ای سی رو در بر گرفته . 

درسته که  استفاده از ای سی اختصاصی در حد یک شایعه پر و بال گرفته ست ولی با این سابقه درخشانی که اپل داره میشه گفت به واقعیت تبدیل میشه .

اما ممکنه ای سی اختصاصی عملکرد  این پورت رو محدود نکنه .

ولی با این حال قطعی نمیتونیم بگیم که این مدار مجتمع  اختصاصی تاثیری روی عملکرد لوازم جانبی داره یا نه .

احتمال این هم وجود داره که وقتی از ای سی اختصاصی توسط اپل اتحادیه اروپا به موضوع ورود کنه از انجام این عملکرد جلوگیری کنه .

طبق این شایعه ها شرکت اپل برای مدل های پر سرعت شارژ و انتقال اطلاعات بالا رو در نظر گرفته و کاربران مدل های استاندارد و پلاس با سرعت 2.5 USB مشابه لایتینگ روبرو میشه.

اخبار روز دنیا با بای صد پیگیری کنید