اپل آی‌مک 24 اینچی کاملاً جدید را با تراشه M1 در آوریل 2021 عرضه کرد و در این مرحله بیش از یک سال و نیم از عمر آن گذشته است. در نتیجه، مشتریان ممکن است تعجب کنند که آینده آی‌مک و رایانه رومیزی یکپارچه اپل چیست.

ما شایعات و گزارش‌های متعددی در مورد آنچه اپل در اختیار دارد شنیده‌ایم، که ایده خوبی از آینده را به ما ارائه می‌دهد، و برخی از جزئیاتی را که در مورد طراحی، عملکرد و موارد دیگر iMac آینده می‌دانیم، در زیر بیان کرده‌ایم.

اپل یک آی‌مک پرو 27 اینچی را در سال 2017 عرضه کرد که در آن زمان پاسخ آن به مشتریان حرفه‌ای بود که می‌خواستند یک دسک‌تاپ قدرتمند همه‌کاره از اپل می‌خواستند. اپل در مارس 2022 پس از راه اندازی مک استودیو و نمایشگر 27 اینچی استودیو، تولید iMac پایه 27 اینچی را متوقف کرد. پس از توقف، منابع در مورد اینکه آیا آی‌مک بعدی اپل با صفحه‌نمایش بزرگ ۲۷ اینچی به‌عنوان یک محصول «Pro» نام‌گذاری می‌شود یا صرفاً به‌عنوان نسخه بزرگ‌تری از iMac متمرکز بر مصرف‌کننده، با هم اختلاف داشتند.

مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است که "iMac Pro" سال آینده راه اندازی می شود، در حالی که گزارش های دیگر می گویند اپل هیچ برنامه ای برای عرضه یک آی مک با صفحه نمایش بزرگتر به این زودی ندارد. برنامه های اپل اغلب در حال تغییر هستند، بنابراین مشخص نیست که برنامه فعلی اپل چیست.

اپل در حال کار بر روی دو iMac جدید است: یک مدل با صفحه نمایش بزرگتر با صفحه نمایش 27 اینچی و یک به روز رسانی به مدل فعلی 24 اینچی. طبق گزارش‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برای مدل 24 اینچی فعلی است تا مدل M1 را تا اواخر سال 2023 در خط تولید نگه دارد و سپس احتمالاً نسخه جدیدی با تراشه M3 را معرفی کند.

آی‌مک ۲۴ اینچی به‌روزرسانی‌شده می‌تواند از همان طراحی و ردپایی برخوردار باشد، اما از تراشه M3 بهره می‌برد. اپل به تازگی تراشه M2 را در ژوئن سال جاری معرفی کرده است، بنابراین M3 هنوز راه دوری دارد.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، افزوده جدید به خانواده iMac، چه «آی‌مک پرو» نامیده شود یا نه، دارای تراشه‌های M3 Pro و M3 Max خواهد بود. این تراشه‌ها نسل سوم سیلیکون اپل خواهند بود و بر اساس عملکرد تراشه‌های M2 Pro و ‌M2 Max آینده ساخته می‌شوند که انتظار می‌رود قدرت مک‌بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی به‌روزرسانی‌شده را تامین کنند.

در مورد صفحه‌نمایش و طراحی، آی‌مک بزرگ‌تر می‌تواند از فناوری صفحه‌نمایش یکسانی استفاده کند که در حال حاضر در بالاترین مدل‌های مک‌بوک پرو اپل شامل mini-LED و ProMotion است. اپل همچنین Face ID را برای مک آزمایش کرده است، اما بعید است که به این زودی ها عرضه شود.

هنگامی که اپل آی‌مک 24 اینچی با M1 را معرفی کرد، طراحی نازک رایانه را به عنوان ادای احترام به عملکرد و کارایی سیلیکون اپل در مقایسه با مادربرد بزرگ‌تر و سیستم حرارتی مورد نیاز برای آی‌مک‌های مبتنی بر اینتل معرفی کرد.

در مورد «آیمک پرو»، کاملاً مشخص نیست که دسکتاپ چه طراحی خواهد داشت. اپل می‌تواند یک محفظه نازک ایجاد کند در حالی که عملکرد تراشه‌های M3 Pro و ‌M3 Max را ارائه می‌کند یا یک سیستم بزرگ‌تر، ضخیم‌تر و سنگین‌تر «pro» شبیه به مک‌بوک پروهای 14 و 16 اینچی بسازد. برخی شایعات حاکی از آن است که iMac 27 اینچی دارای طراحی مشابه Pro Display XDR با حاشیه‌های مشکی خواهد بود.