Counter-Strike 2، نسخه به روز شده تیراندازی نمادین در موتور سورس 2، ظاهرا واقعی است و طبق گزارشی جدید، در اواخر این ماه به نسخه بتا عرضه خواهد شد.

ریچارد لوئیس، روزنامه‌نگار محترم ورزش‌های الکترونیکی، اوایل امروز گزارش داد که بازی Counter-Strike 2 مدتی است که در Valve در حال توسعه است و قرار است در این ماه در حالت بتا عرضه شود.

تیمی که روی بازی جدید کار می‌کند، توسعه‌دهندگانی را معرفی می‌کند که قبلاً روی نسخه‌های دیگر Counter-Strike کار کرده‌اند، و این نسخه جدید برای مدتی مورد توجه تیم توسعه دهنده Counter-Strike بوده است، به همین دلیل است که برخی از باگ‌ها در CS:GO مدتی ثابت ماند.

لوئیس همچنین بیان می‌کند که Counter-Strike 2 دارای ۱۲۸ سرور تیک خواهد بود، چیزی که جامعه CS:GO سال‌ها می‌خواست و یک سیستم هماهنگ‌سازی به‌روز شده که به خدمات خارجی مانند FACEIT در حال حاضر ارائه می‌دهد نزدیک‌تر خواهد بود. با این حال، انتظار نمی رود که سیستم بازی سازی جدید در زمان راه اندازی نسخه بتا در دسترس باشد.

البته انتظار می‌رود که انتقال به موتور Source 2 در زمینه بصری و بهینه‌سازی پیشرفت‌هایی را به همراه داشته باشد، اما این می‌تواند به قیمت افزایش منابع مورد نیاز برای اجرای بازی باشد، به این معنی که برخی از بازیکنان با رایانه‌های شخصی با مشخصات پایین‌تر می‌توانند. برای اینکه بتوانید بازی کنید نیاز به ارتقا دارید.

این خبر پس از آن منتشر شد که شایعات مربوط به بروزرسانی بزرگ CS:GO در هفته های اخیر شدت گرفته است. حساب‌های اجتماعی رسمی Counter-Strike فعال‌تر از حد معمول بوده‌اند، از جمله اضافه شدن یک حساب جدید Tik Tok، و لیست‌هایی برای Counter-Strike 2 در به‌روزرسانی‌های درایور NVIDIA مشاهده شده است که باعث افزایش حدس و گمان‌ها شد. گزارش لوئیس اکنون به نظر می رسد تأیید می کند که واقعاً برخی از تغییرات عمده در جهان Counter-Strike وجود دارد و ممکن است حتی بزرگتر از آنچه در ابتدا پیش بینی می شد باشد.

لوئیس همچنین این سوال را مطرح می‌کند که این موضوع چگونه بر صحنه حرفه‌ای Counter-Strike، که اکنون بزرگ‌تر از همیشه است، تأثیر می‌گذارد. زمانی که CS:GO برای اولین بار بیش از 10 سال پیش راه اندازی شد، جامعه حرفه ای بین CS 1.6 و CS Source بسیار پراکنده بود و تعداد کمی در ابتدا به CS:GO رفتند. اکنون که کل صحنه حرفه ای روی یک بازی محکم شده است، این احتمال وجود دارد که تغییر به یک بازی جدید روانتر و توسط Valve اجباری شود، یا ممکن است دوباره به جامعه واگذار شود و ما دوباره شاهد یک صحنه split pro برای مدتی باشیم. . در هر صورت، بعید است که Counter-Strike 2 بلافاصله به بازی اصلی در سطح حرفه ای تبدیل شود، زیرا Valve می خواهد قبل از ایجاد تغییر مطمئن شود که بازی پایدار است.