شیائومی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، با عبور از اپل و سهم بازار ۱۷ درصدی خود توانست بعد از سامسونگ به دومین تولید کننده بزرگ موبایل در جهان تبدیل شود.

📊 گزارش «کانالیس» سامسونگ با سهم بازار ۱۹ درصدی در جایگاه نخست قرار دارد و شیائومی با رشد ۸۳ درصدی سهم بازار با پیشی گرفتن از اپل توانسته است رتبه دوم را از آن خود کند. براساس این گزارش در حال حاضر سهم بازار آیفون اپل ۱۴ درصد است که تنها رشد یک درصدی را نشان می دهد. براساس همین رتبه بندی اوپو و ویوو هر کدام با سهم بازار ۱۰ درصدی به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند.

🔻تحریم‌های ایالات متحده علیه هواوی بر بازار بقیه تولید کنندگان تاثیرگذار بود و در این بین شیائومی توانست از این فرصت بیشترین بهره را ببرد و اکنون شانه به شانه سامسونگ در بازار موبایل حرکت می‌کند.
‌‌
🔺براساس گزارش کانالیس، میزان عرضه گوشی‌های هوشمند شیائومی در بازارآمریکای لاتین با بیش از ۳۰۰ درصدی روبرو بوده است و این رشد در آفریقا ۱۵۰ درصد و در اروپای غربی ۵۰ درصد گزارش می‌شود. با وجودی که این شرکت چینی اخیرا موبایل‌های با قیمت بالاتر به بازار عرضه کرده است، اما گفته می‌شود متوسط قیمت فروش هر دستگاه موبایل شیائومی در حال حاضر هنوز ۴۰ درصد کمتر از موبایل‌های سامسونگ و ۷۵ درصد پایین‌تر از موبایل‌های آیفون اپل است.

🔻در گزارش کانالیس به این نکته اشاره شده که اگر شیائومی بخواهد میزان فروش برخی گوشی‌های خود از جمله می ۱۱ اولترا را افزایش دهد، ممکن است با چالش‌هایی روبرو شود، زیرا اوپو و ویوو نیز هدف دقیقا یکسانی دارند و ظاهرا برخلاف شیائومی تمایل دارند هزینه بیشتری برای بازاریابی درنظر بگیرند.

🔺 اگر روند رو به رشد شیائومی با همین سرعت پیش برود، این احتمال وجود دارد که بتواند از سامسونگ نیز پیشی بگیرد و صدرنشین بازار موبایل شود.

این خبر توسط تیم بای صد در حال بروز رسانی میباشد