شرکت سامسونگ با توجه و دقت مداوم درحال به‌روزرسانی گوشی‌ها تاشو  خود است. 

کمپانی سامسونگ به تازگی از  گوشی‌های تاشو ی گلکسی زد فلیپ 3 و گلکسی زد فولد 3 رونمایی  کرد.این گوشی‌های موبایل  تاشو از محافظ باتری بهره  می‌برند که در گذشته تنها در تبلت‌های سامسونگ استفاده قرار می‌گرفت. این ویژگی باعث می‌شد تا عمر باتری به انتها برسد و با فعال شدنش موجب  می‌شد شاهد حداکثر عمر باتری در تبلت باشیم. این ویژگی باعث میشود  میزان شارژ گوشی موبایل تا ۸۵ درصد بسته می‌کند و از شارژ کامل ۱۰۰ درصد پیشگیری می‌کند که گمان می‌شود با این کار طول عمر باتری افزایش یابد.

این ویژگی که در تنظیمات و در بخش مراقبت از دستگاه و باتری است، با کم کردن  شارژ باتری این قابلیت را رقم می‌زند. در  بررسی‌ها مشخص شده که این گوشی‌ها در مصرف های روزانه بیشتر از یک روز دوام باتری دارند.

کاربران با  توجه به هزینه‌ای که به این موبایل هوشمند و پرچمدار پرداخته اند  اگر می‌خواهند تا چند  سال بدون مشکل از گوشی  استفاده کنند. هزینه‌های تعمیر چنین گوشی‌هایی نیز بسیار بالاست پس باید به این مورد ها توجه کنند. اولین بار نیست که کمپانی سامسونگ ویژگی Protect battery را در دستگاه‌های  خود قرار می‌دهد، اما این اولین بار است که روی یکی از تلفن‌های شرکت به  کار می‌رود. این ویژگی‌ با رابط کاربری One UI 3.1.1 در دو گوشی موبایل  تاشو شرکت سامسونگ دیده شده است. اما ظاهرا در سایر تلفن‌های هوشمند با اپدیت  این ویژگی نمایش داده نمی‌شود.

دیگر تولید کنندگان گوشی موبایل های خصوصیت هوشمند در حال حاضر ویژگی‌های مشابه حفاظت از  باتری را ارائه می‌دهند. با این حال در حالی که خصوصیت شرکت سامسونگ هرگز اجازه  نمی‌دهد باتری بیش از ۸۵ درصد شارژ شود، خصوصیت های  معادل اپل و وان پلاس که  به طور موقت سطح شارژ آن‌ها را به ۸۰ درصد انتها می‌کند تا قبل از اینکه  بخواهید موبایل خود را قبل از خاموشی به شارژ وصل کنید. مدت زمان شارژ کامل  را محدود می‌کند.