خیلی از خریدارن در هنگام خرید با این موضوع مواجه میشوند که لپ تاپ چه برندی خوب هست چی بخریم کدام مدل دوام بیشتری دارد فرق لپ تاپ ایسوس با برند دیگه مثل لنوو چی هست و ............ ازاین قبیل سوالات و موضوعات که در هنگام خرید ممکن باشند هدف استفاده از لپ تاپ و کارایی که دارند را فراموش کنند و ممکن هست در بعضی مواقع حتی به  اشتباه یک مدل انتخاب کنند که فاقد کارایی برای شخص مورد نظر باشد.

دوستان عزیزی که قصد خرید لپ تاپ دارند باید به این موضوع توجه کنند که هدف از خرید لپ تاپ چی میباشد. با توجه به اینکه لپ تاپ های زیادی با مدل  های متفاوت و برندهای متفاوتی مانند ایسوس , لنوو , اچ پی , اپل ,ایسر  و.......... در بازار موجود میباشد.در لپ تاپ چیزی بعنوان فیک نداریم .یعنی اینکه اگر خواستید یک مدل بخرید از یکی از برند ها موجود در بازار در صورتی که قیمتش پایین باشد دلیلی بر غیر اصل بودن یا فیک بودن نیست.

در هنگام خرید لپ تاپ به این موضوع توجه کنید که استفاده شما در مورد لپ تاپ در چه ضمینه ای میباشد. بعنوان مثال چنانچه کارهای گرافیکی وسنگین انجام میدهید نباید یک لپ تاپ معمولی خرید کنید. و حتما با اطلاعات دقیق جهت خرید اقدام کنید.درصورت تمایل میتوانید به صورت رایگان از کارشناسان فروشگاه اینترنتی بای صد بهر برده و انتخاب خوب ودقیقی انجام  بدین

در این مقاله به برسی کوتاه مارک های مختلف و بعضی از مدل های  این برند های میپردازیم.

1-  اپل APPLE

یکی از برندهای لوکس وبا کیفیت و مطرح دنیا در تولید لپ تاپ و گوشی ورایانهای رومیزی ولوازم ای تی در دنیا میباشد که در تولید لپ تاپ ها نیز از تمامی رقبای خود یک سر وگردن بالاتر قراد دارد و در لپ تاپ های خود از سیستم عامل اختصاصی خود یعنی مکینتاش استفاده میکنماید .و از لحاظ قیمتی نسبت به سایر برندها با قیمت های نجومی در بازار یافت میشود که متاسفانه در کشور عزیزمان خیلی از هموطنان توانایی خرید این کالای لوکس وبا کیفیت را ندارند.

2- ایسوس ASUS

برند مشهور ایسوس که در ایران خدمات پشتیانی خوبی دارد و مدل های زیادی دارد و در بازار فروش بالایی به خود اختصاص داد.یکی از بهترین اتخاب ها برای خریدران ایرانی میباشد با توجه به اینکه از قیمت های و مدل پایین تا قیمت ها و مدل های بالا در همه زمینه ای استفاده از جمله کارهای روزمره ,اداری گیمرها و مهندسین و طراحان و کسانی که استفاده زیادی از لپ تاپ دارند.

یک از دلایل اصلی فروش خوب و کیفیت بالای لپ تاپ ایسوس این است که مادربردهای استفاده شده در ایسوس توسط شرکت ایسوس ساخته میشود و این باعث چفت شدن و هماهنگی خیلی خوب قطعات با هم میشوند . یادآوری میکنیم که در زمینه تولید مادر برد جهت رایانه ها برند ایسوس بسیار خوشنام ومشهور میباشد.

3- لنوو LENOVO

برند لنوو هم در ایران یک برند شناخته شده خوبی بعد از ایسوس میباشد و دلیل اصلی شناخته شدن به طراحی های جالب وقیمت مقرون بصرفه بودن نسبت به سایر رقبا میباشد و مدل های متنوع وبا قیمت های متنوع تولید میکند و از احاظ اقتصادی خیلی بصرفه تر میباشند.

4-  اچ پی HP

یکی از قدیمی ترین شرکت تولید کننده لپ تاپ در جهان برند اچ پی میباشد متاسفانه بعلت نبود مدل ها متنوع وعدم پشتیبانی قوی در ایران ونیز رفع نکردن ایراد اصلی عمر باطری ها  در  اکثر مدل های  جدید این برند فروش کمی در بازار دارد ولی هنوز لپ تاهی استوک اچ پی فروش خوبی دارند.

5- ام اس آی MSI

شرکت ام اس ای در چندین سال اخیر فقط بروی لپ تاپ های گیمینگ خود کار نموده و خیلی از گیمینگ باز ها بخاطر طراحی جالب و گرافیک های قوی ساخته شده بروی این برند , به خرید این برند روی آوردند.

.................................................................................................................................................................................

در حال حاضر دو برند تولید کننده لپ تاپ  ایسوس و لنوو به علت تنوع مدل های زیاد و پشتیبانی خوب در ایران جز پرطرفدار ترین در بازار ایران میباشند.