در حال حاضر سامسونگ دو گوشی میان رده در بازار دارد که فروش وسهم خوبی از بازار را به خود اختصاص داده است . این دو مدل مه با نامهایA12 Nacho و m12 میباشند. خیلی با هم متفاوت نیستند وقیمت های نزدیک ومشابهی دارند که به برسی وتفاوت انها میپردازیم.

مقایسه از لحاظ سخت افزاری

گوشی سامسونگ A12 Nacho که نسخه تکامل یافته a12 میباشد از نظر سخت افزاری با m12 هیچ تفاوتی ندارند و هردو از تراشه‌ی اگزینوس 850 استفاده شده که بروی گوشی های سامسونگ a21 نیز از همین تراشه استفاده شده است.

مقایسه از نظر عمر باطری

هردوی گوشی موبایل سامسونگ ذکر شده از باطری های 5000 میلی آمپر ساعت با شارژ سریع ۱۵ واتی استفاده شده است که تفاوتی با هم ندارند .مقایسه از نظر دوربین های گوشی

از لحاظ دوربین ها هم هردو گوشی از دوربین های اصلی 48 و 2 + 2 + 5  مگاپیکسل و دوربین سلفی  8 مگاپیکسلی استفاده شده است.

هردو گوشی سامسونگ A12 Nacho و گوشی سامسونگ m12 از حسگر اثر انگشت پشتیبانی میکنند که با دکمه پاور که درکنار گوشی قرار گرفته شده ترکیب شدن.

مقایسه از نظر صفحه نمایش

هردو گوشی سامسونگ A12 Nacho و گوشی  m12 از پنل ۶.۵ اینچی از نوع IPS با رزولشون HD و تراکم پیکسلی 270 ساخته شده با این تفاوت که  A12 Nacho نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی دارد و M12 با یک سر و گردن بالاتر از نرخ نوسازی 90 هرتزی پشتبانی میکند که گوشی خیلی روانتر میباشد .

در جدول زیر مقایسه هر دو گوشی بصورت بهتر نمایش داده شده است.

کلام آخر و نتیجه گیری :

هردوی گوشی سامسونگ هیچ تفاوت چندانی با هم ندارند فقط در یک مورد  که  A12 Nacho نرخ نوسازی ۶۰ هرتزی دارد و M12 نرخ نوسازی 90 هرتزی پشتبانی میکند که در عمل صفحه نمایش بهتری و روانتری دارد.

شما میتوانید جهت خرید هرکدام از گوشی های ذکر شده بروی نام انها در جدول زیر کلیک کرده تا به قسمت فروشگاهی سایت بای صد رفته و با بهترین قیمت و گارانتی و خیالی آسوده خرید نمایید 

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy A12 New Nacho دو سیم کارت ظرفیت 64/4 گیگابایت

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy M12 حافظه داخلی 64 گیگابایت و رم 4 گیگابایت

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy A12 New Nacho دو سیم کارت ظرفیت 128/4 گیگابایت

گوشی موبایل سامسونگ مدل Galaxy M12 حافظه داخلی 128 گیگابایت و رم 4 گیگابایت