شرکت AMD فعلا در حال آماده‌سازی CPU های  جدیدی است که تا این لحظه با اسم (Dragon line) به گوش می رسد و هم اکنون جزئیات تازه‌ای توسط غول فناوری آمریکا در مورد  این CPU ها یا پردازنده ها انتشار شده که  قرار است در سال 2023 تجربه متفاوتی  را برای لپ تاپ های (GAMING) معرفی کنند.

CPU های آتی شرکت AMD که در حال حاضر با اسم  (DRAGON LINE) معرفی می‌شوند با حداقل توان 55 واتی و بالاتر از راه می‌رسند. به گفته مدیر بازاریابی فنی شرکت AMD رابرت هالاک  قدرت این پردازنده‌ها یا CPU  برای حضور در بازار  لپ‌تاپ‌های گیمینگ (GAMING) کافی می باشد.


تجربه فوق‌العاده‌ ای از لپ تاپ های گیمینگ (Gaming)  با CPU AMDهمینطور که در عکس بالا دیدین که CPU های (Dragon Line) مخصوص لپتاپ هایی است که ضخامت ان ها بیشتر از 20 میلی متر است...... در این حال رو نوشت دیگری که با توان 35-45 وات است که با نام  Phoenix معرفی می‌شود، برای  لپتاپ های باریک‌تر طراحی شده است و  هر دو CPU یا پردازنده عضوی از خانواده رایزن (RYZEN) 7000 هستند که در بنیاد معماری (Zen 4) ساخته شده‌اند که تا سال 2023 وارد بازار نخواهند شد.

در این حال که خانواده دیگری از پردازنده‌های (CPU) سری (AMD Ryzen 7000) در دسترس استفاده مشتریان قرار خواهد گرفت که از آن با اسم (Raphael) معرفی شده است. توان این CPU یا پردازنده به بیشتر از 65 وات خواهد رسید و برای  دسکتاپ (DESKTOP) کاربرد دارند و انگار تا پایان سال 2022 در دسترس قرار  خواهد گرفت.

در کل بر حسب ظواهر موجود شده از این CPU ها تازه وارد شده، به نظر می‌رسد آن‌ها برای معرفی عملکرد کم‌نقص یا ایراد در گیم ها یا بازی ها بهینه شده‌اند. قدرت این CPU ها نسبت به گذشته کاهش یافته اند و در عین حال از نظر بهینگی و مصرف انرژی بهتری از قبل بهره میبرند.

با توجه به این‌ که AMD قرار است محصول های  پیشرفته‌تری را تولید کند و به دست مشتریان خود برساند، مشخص نیست که قیمت آن‌ تا چه حد افزایش می‌یابد.... اما به هر حال می‌توان صبر داشت که قیمت نهایی این CPU ها  این لپتاپ های جدید را بالاتر از این نبرند ......چند روز پیش شرکت AMD از پردازنده های یا (CPU های) Ryzen Pro 6000 پرده برداشته است. این پردازنده‌ها یا CPU ها  ویژه لپتاپ‌های مخصوص کاربردهای تجاری و حرفه‌ای هستند.